روغن سوخته و خریدار و خرید روغن سوخته و تصفیه روغن سوخته

آیا روغن سوخته مصنوعی بهتر از مرسوم است؟


روغن سوخته پایه از چه چیزی ساخته شده است؟


روغن سوخته پایه از روغن سوخته خام گرفته شده و برای استفاده در فرمولاسیون روغن سوخته سوخته تصفیه می شود. بسته به میزان تصفیه انجام شده به روغن سوخته پایه ، خصوصیات و خصوصیات روغن سوخته پایه را تعیین می کند. فرآیند تصفیه بسیاری از ناخالصی های روغن سوخته پایه مانند مواد مومی و گوگرد را از بین می برد. مقدار مواد مومی ، گوگرد و رفتار ویسکوزیته روغن سوخته در دمای پایین و بالاتر کیفیت یا گروه روغن سوخته پایه را تعیین می کند.

انواع مختلف روغن سوخته سوخته کدامند؟


خصوصیات گروه های روغن سوخته پایه توسط موسسه نفت آمریکا تعریف شده است. هرچه کیفیت روغن سوخته بهتر باشد ، تعداد گروه بالاتر و عملکرد بهتر روغن سوخته نیز بیشتر است.

روغن سوخته سوخته مصنوعی - محصولات روغن سوخته سوخته که فقط از روغن سوختههای پایه با بالاترین کیفیت استفاده می کنند.

آیا روغن سوخته مصنوعی بهتر از مرسوم است؟
خریدار روغن سوخته در مشهد سوختههای معمولی (یا معدنی) - محصولاتی که از روغن سوخته پایه گروه پایین استفاده می کنند.


در مقایسه روغن سوختههای پایه ویسکوزیته مشابه ، روغن سوختههای پایه مصنوعی عملکرد بهتر نسبت به روغن سوخته پایه معمولی را به روشهای زیر نشان می دهند:

روغن سوختههای مصنوعی در شرایط دمای بالا مانند موتور خودرو کمتر از روغن سوختههای معمولی می سوزند (نوسانات کمتری دارند)
روغن سوختههای مصنوعی در دماهای پایین بهتر حرکت می کنند و در دماهای بسیار کم که روغن سوختههای معمولی حرکت نمی کنند حرکت خود را ادامه می دهند


روغن سوخته های مصنوعی حاوی ناخالصی های کمتری مانند گوگرد و موم هستند
مشخص شده است که روغن سوختههای مصنوعی بهتر به سطوح می چسبند
انواع روغن سوخته کاسترول در کنار هم در مقایسه روغن سوخته پایه معمولی و مصنوعی

ترکیبات روی و آمین های مختلف روغن سوخته

آمین های مختلف مانند دی فنیل آمین


ترکیبات روی و آمین های مختلف مانند دی فنیل آمین نیز به عنوان بازدارنده های خوردگی و آنتی اکسیدان ها عمل می کنند.

خرید روغن سوخته قم را باید انجام داد و حتما استفاده کرد

افزودنیهای روغن سوخته otor برای فروش در فروشگاه قطعات محلی شما از نظر مفید بودن تا روغن سوخته مار متفاوت است. می توان فرض کرد که اگر یک افزودنی مفید بود ، از قبل در روغن سوخته بود یا از طرف یک شرکت نفت تأیید می شد.

سرانجام ، سوال سوزاننده در مورد روغن سوخته سوخته: هر چند وقت یک بار باید آن را تغییر داد؟ خرد متعارف معتقد است که روغن سوخته باید در هر 3000 مایل تغییر یابد. این تصور برای دهه ها در ذهن مردم ریشه دوانده است ، بخشی از آن یک ترفند بازاریابی توسط شرکت های نفتی است. فاصله 3000 مایل زمانی معنی داشت که موتورها از روغن سوختههای غیر شوینده درجه یک استفاده می کنند.

اما با جدیدترین روغن سوخته ها و طراحی های اتومبیل ، دیگر نیازی به تعویض روغن سوخته که اغلب در شرایط عادی رانندگی انجام می شود ، نیست.

تام و ری مگلیوززی ، مجری گریس چربی میمون های برنامه معروف رادیو عمومی ملی "Car Talk" اظهار داشت: "اگر واقعاً خاص باشید ، می توانید روغن سوخته خود را هر 3000 مایل عوض کنید ، اما ما توصیه می کنیم که آن را هر 5000 مایل تغییر دهید.


در حال هدر دادن پول خود


" سال گذشته در یک نمایش آنها اظهار داشتند: "اگر بیشتر اوقات آن را تغییر دهید ، فقط در حال هدر دادن پول خود و ایجاد مشکل دفع هستید". آنها در حال بررسی تجدید نظر در پیشنهاد خود به 7500 مایل هستند.

روغن سوخته های مصنوعی به دلیل خواص بهتر ، باید کمتر تغییر کنند ، در فواصل حداکثر 25000 مایل یا بیشتر. در پایان ، بهترین توصیه در مورد نوع روغن سوخته مورد استفاده و دفعات تعویض روغن سوخته ، رعایت توصیه های سازنده در کتابچه راهنمای مالک خودرو خود است.

روغن سوخته سوخته را می توان به دو نوع ماده مختلف تقسیم کرد - روغن سوخته پایه و مواد افزودنی. روغن سوخته پایه بیشتر فرمولاسیون روغن سوخته سوخته را تشکیل می دهد (معمولاً 70٪ - 90٪ فرمول ، بسته به درجه روغن سوخته سوخته).


محدوده ویسکوزیته روغن سوخته های یک درجه


اما محدوده ویسکوزیته روغن سوخته های یک درجه برای استفاده عمومی بسیار محدود است. آنجاست که روغن سوختههای چند درجه وارد می شوند.

پلیمرهای با وزن مولکولی بالا (بهبود دهنده های شاخص ویسکوزیته) مانند پلی (متیل متاکریلات) و کوپلیمر اتیلن-پروپیلن به یک منبع پایه روغن سوخته با گرانروی کم اضافه می شوند تا روغن سوخته های چند درجه ای ایجاد کنند که ضخیم و نازک کار می کنند.

Bachelder می گوید ، در دماهای سرد ، مولکول های پلیمری مانند لاستیک به صورت کوئل های پوسته شده وجود دارند و روغن سوخته را به میزان قابل توجهی غلیظ نمی کنند. اما در دمای گرمتر ، آنها به سیم پیچ های تصادفی خطی گسترش می یابند تا از رقیق شدن بیش از حد روغن سوخته جلوگیری کنند.

بنابراین ، مانیکرهای چند درجه ای معمولی - که با دو عدد درجه نشان داده می شوند

خریدار روغن سوخته اصفهان باید به ریده مون بودن کل سیستم تخمی تخیلی گوگل توجه و بداند که سایتهای روغن سوخته زر مفت میزنند

- برای آب و هوای سردتر 5W-30 (پایین تر از 0 درجه فارنهایت) ، 10W-30 برای آب و هوای متوسط ​​(تا 0 درجه فارنهایت) و 20W-50 برای آب و هوای گرمتر (پایین تا 32 درجه فارنهایت).

حالا به مواد افزودنی.


فنوکسیدهای فلزی مانند RC6H4ONa


یک کلاس عمده مواد افزودنی روغن سوخته سوخته ، فنوکسیدهای فلزی مانند RC6H4ONa است که R یک زنجیره آلکیل است. این ترکیبات چندین نقش را بازی می کنند ، از جمله اینکه به عنوان پایه برای خنثی سازی اسیدهای تشکیل شده از ترکیبات گوگرد در روغن سوخته و جلوگیری از اکسیداسیون هیدروکربن عمل می کنند ، که می تواند منجر به تشکیل لجن شود.

فنوکسیدها و آنالوگهای سولفات و کربوکسیلات آنها همچنین به عنوان مواد شوینده برای کمک به حل شدن یا تعلیق دوده و انتقال ذرات به فیلتر روغن سوخته برای خارج شدن از جریان روغن سوخته عمل می کنند.

یکی دیگر از کلاسهای کلیدی افزودنی ، عوامل ضد لباس است ، مانند دی الكلدیتیوفسفاتهای روی ، Zn [S2P (OR) 2] 2 ، كه R یك گروه آلكلی خطی یا شاخه ای است. این ترکیبات برای محافظت در برابر خراشیدن ، یک لایه مانع ضخیم و متقاطع با میکرومتر روی سطوح فلزی ایجاد می کنند.

سهام روغن سوخته پایه به پنج گروه تقسیم می شود

سهام پایه به پنج گروه تقسیم می شود


مشخصات و گواهینامه ها در مورد روغن سوخته مهم است و مجموعه ای از سازمان های ملی و بین المللی استانداردها را تعیین می کنند و ارزیابی ها را انجام می دهند. در رتبه بندی API مشخصات تکامل یافته عملکرد روغن سوختههای بنزینی (در حال حاضر با اسم SM) و موتورهای دیزلی (CI-4 فعلی) ارائه می شود.

گریدهای روغن براساس استانداردهای ویسکوزیته تنظیم شده توسط انجمن مهندسان خودرو (SAE) است. گریدهای روغن بر اساس محدوده ویسکوزیته در دمای استاندارد است. گرانروی بالاتر ، عدد SAE بالاتر است. از این اعداد که از 0 تا 50 یا بالاتر هستند ، به عنوان "وزن" روغن سوخته یاد می شود.


وزن آب و هوای سرد روغن

برای ادامه با محتوا پیمایش کنید

خرید روغن سوخته را باید پیدا کنیم و بسرعت با وی هر وقت شد یکی شویم

وزن آب و هوای سرد روغن با حرف "W" به معنای "زمستان" مانند 10W نشان داده شده است که با گرانروی روغن در 0 درجه فارنهایت اندازه گیری می شود. وزن هوای گرم بر اساس گرانروی اندازه گیری شده در 210 درجه فارنهایت است.

روغن ها بیشتر به عنوان محصولات درجه یک فروخته می شدند و هنوز هم برای برخی موارد خاص مانند شرایط آب و هوایی شدید یا اتومبیل های مسابقه ای استفاده می شوند.

روغن سوخته شامل چه چیزهایی است؟

روغن سوخته شامل چه چیزهایی است؟


روان کننده باعث می شود موتورهای خودرو از هم جدا نشوند ، بحث هایی را درمورد اینکه هر چند وقت یکبار باید تغییر کند ایجاد می کند


قطره آب خودروی شما کجاست؟


آیا می دانید قطره آب خودروی شما کجاست؟ اگر پاسخ مثبت است ، آخرین باری که به آن نگاه کردید به یاد می آورید؟

در روزهای گذشته ، مردم وقت می گذاشتند تا به طور منظم سطح روغن سوخته را در اتومبیل خود بررسی کنند و با اطمینان تمام روغن را فیلتر کرده و هر 3000 مایل فیلتر می کنند.

اما اکنون ، با طراحی موتورهای جدید که نیاز به تعمیر و نگهداری کمتری ، روغن سوخته بهبود یافته و گاراژهای 15 دقیقه ای تعویض روغن در همه جا دارد ، بسیاری از افراد برای چک کردن کاپوت یا تغییر روغن خود از روال ظاهر بیرون آمده اند.

چرا روغن سوخته؟ مایع چسبناک از سوراخ های واقع شده در استراتژیک موتور بیرون می زند یا قسمت های متحرک را از هم پاشیده و یک لایه نازک روی سطوح فلزی ایجاد می کند.

روغن سوخته کاهش اصطکاک و جلوگیری از خوردگی


نقش اصلی روغن سوخته کاهش اصطکاک و جلوگیری از خوردگی است. اما روغن همچنین باعث اتلاف گرما و در تعلیق نگه داشتن محصولات جانبی سایز میکرومتر ساییدگی موتور (ذرات فلزی) ، احتراق (دوده) و محصولات تخریب روغن می شود.

اما خریدار روغن سوخته چیست؟ به عبارت ساده ، این تقریباً 90٪ سهام پایه هیدروکربن پارافینی (سنگین) است که از روغن خام تقطیر می شود و باقی مانده آن "بسته مواد افزودنی" است ، "دنیس ال.

طول زنجیره های هیدروکربن بسته به خصوصیات مورد نظر روغن متفاوت است ، اما ذخایر پایه به طور کلی شامل مجموعه ای از ترکیبات خطی و شاخه ای در محدوده C16 تا C50 هستند.

سهام پایه به پنج گروه تقسیم می شود ، یادداشت های Bachelder. گروههای I-III بخشهای اساسی نفت خام هستند ، که کمی تصفیه اضافی برای گروه I انجام می شود و ترکهایی نیز برای گروه III ایجاد شده است. به گروههای IV و V روغنهای مصنوعی گفته می شود زیرا چندین فرآیند تصفیه مصنوعی در آنها انجام شده است.

او می گوید گروه IV منحصراً از پلی (α-اولفین) ساخته شده است ، در حالی که گروه V یک گروه کاتچال است که شامل استرهای پلیول و پلی آلیلن گلیکول ها است.

بایگانی
پیوندها
پیوندهای روزانه
آمار بازدید
آنلاین : 1
بازدید امروز : 8
بازدید دیروز : 2
بازدید هفته گذشته : 29
بازدید ماه گذشته : 51
بازدید سال گذشته : 68
کل بازدید : 68